„Být mámou je skvělé, ale někdy jsem totálně vyřízená“

Aby maminky mohly dávat a rozdávat se, musí také energii čerpat. Ale jak, když není čas?

Šťastná matka = šťastná rodina. Obecně známý fakt, nad kterým se zasvěcené zasmějí. Jasná věc. Teorie je jednoduchá, ale jak ji uvést v praxi? Když je potřeba toho ještě tolik udělat a s malým dítětem je prostě času věčný nedostatek? Jednoduše. Najděte si hlídačku, která vám s dětmi pomůže, když budete potřebovat. Maminky většinou řeší zdraví svých dětí a věnují mu maximální pozornost. Ale neměly by zapomínat na to svoje. S aplikací Babysitting.today si snadno najdete hlídačku, abyste se mohla věnovat i sobě.

Zvládat rodinný, osobní a třeba i pracovní život najednou si žádá nemalou dávku energie, kterou ale také musíme někde nabrat. A kde lépe ji načerpat, než z vlastní základní fyzické kondice? Tělesná aktivita snižuje stres, depresi i agresivitu, zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje sebevědomí.

1.png

„Kolikrát se mi nechce, jsem utahaná, nejradši bych si jen sedla do kavárny, co mám po cestě do fitka. Ale připomínám si ta pozitiva a malé vítězství cítím už v šatně, když se převlíkám. Potom už jde všechno samo a ten pocit po cvičení? K nezaplacení.Čas, kdy mám zajištěné hlídání a můžu být pár hodin sama, příjemně zužitkuju,“ říká maminka Karolína.

Není tajemstvím, že tělesný pohyb má kladný vliv na zdraví po všech stránkách a redukce váhy či formování postavy jsou jen třešinkou na dortu. Tím nejdůležitějším pro každou maminku je schopnost vyrovnat se se stresem a psychická pohoda. A obojího lze dosáhnout právě pravidelnou fyzickou aktivitou.

„Samozřejmě, s ročním dítětem to není jen tak. Ale mám 2 krát týdně domluvenou hlídačku na 3 hodiny dopoledne. Stihnu cvičení, nákup, kosmetiku nebo něco vyřídit. Že přijde hlídačka, mě právě vždycky donutí, i když bych kolikrát zůstala doma v županu,“ doplňuje Karolína se smíchem.

3.jpg

Rodiče na rodičovské „dovolené“ často vedou velký boj s časem a rodinným managementem. Děti jsou s trochou nadsázky šéfové, ale chod domácnosti a časový program celé rodiny řeší rodiče. „Před a i v průběhu těhotenství jsem byla zvyklá na pravidelné cvičení. V dospívání jsem měla problémy s nadváhou, tak si musím dávat pozor, abych se dostatečně hýbala. Po porodu jsem se bála, jak to půjde s miminkem skloubit. Nakonec jsem si našla přes aplikaci Babysitting.today bezvadnou pomocnici – hlídačku – která chodí do centra se mnou a hlídá mi dceru, když mám lekci pilates. Mám tak malou pod dohledem, ale můžu se tu hodinu a půl věnovat jenom sobě.  Funguje nám to takhle hezky a myslím, že jsme všichni spokojení.“

Aplikace Babysitting.today je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě PlayAppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

„Být mámou je skvělé, ale někdy jsem totálně vyřízená“ patří do témat
 • Katka 22.01.2018 11:01:24

  No naprosto souhlasím, někdy si fakt připadám jak kdyby mi bylo asi 200 let :-D. Pracuji po večerech k tomu domácnost a děti, velmi často mám u sebe doma i děti mých kamarádek, protože ony mají složitou práci. A pak když potřebuji pohlídat já, tak ony nemohou protože toho fakt mají snad ještě více než já. A vzhledem k tomu, že já mám tu práci po večerech a víkendech, řeším hlídání často, někdy pomůže babička, ale co když jí není dobře, pak kamarádky, ale tam to nejde vždy. Tato aplikace je poměrně rychlá a přehledná, komentáře jsou výstižné, já ji mohu jen doporučit.

  • Re: Bára 23.01.2018 14:05:31

   Jak kdybych se Katko viděla, občas je to u nás jak v MŠ, ale když potřebuju já, tak jsou všichni buď pryč nebo děsně zaneprázdnění :-D.

 • Bára 23.01.2018 14:02:18

  Přesně! Šťastná máma = šťastné dítě = šťastná celá rodina... Trvalo mi dítě a půl, než mi to docvaklo... Když jsem šla běhat (o fitku jsem si nechala zdát), jedno dítě do kočárku, druhé na kole přede mnou... Pak jsou ale věci, který prostě s dětma nemůžu nebo po zkušenosti nechci absolvovat. Se starší jsem šla ke kadeřnici, prý "jdu se podívat na zahradu na pejska", no a šupajdila dovnitř do baráku, protože jí strašně zajímalo, jak to tam vypadá... Myslela jsem, že se propadnu studem... A pak třeba na gyndu... Doktora mám 20 km od místa bydliště a vždycky si bral dovolenou táta a pak to chybělo. Tleskám za tenhle nápad. Propojila jsem se takhle s hlídačkou z jiného města, zavolaly jsme si přes aplikaci a vyjasnily představy.


Vztahy v rodině patří do témat

Adresář

Vztahy v rodině ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Vztahy v rodině

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku