„Být mámou je skvělé, ale někdy jsem totálně vyřízená“

Aby maminky mohly dávat a rozdávat se, musí také energii čerpat. Ale jak, když není čas?

Šťastná matka = šťastná rodina. Obecně známý fakt, nad kterým se zasvěcené zasmějí. Jasná věc. Teorie je jednoduchá, ale jak ji uvést v praxi? Když je potřeba toho ještě tolik udělat a s malým dítětem je prostě času věčný nedostatek? Jednoduše. Najděte si hlídačku, která vám s dětmi pomůže, když budete potřebovat. Maminky většinou řeší zdraví svých dětí a věnují mu maximální pozornost. Ale neměly by zapomínat na to svoje. S aplikací Babysitting.today si snadno najdete hlídačku, abyste se mohla věnovat i sobě.

Zvládat rodinný, osobní a třeba i pracovní život najednou si žádá nemalou dávku energie, kterou ale také musíme někde nabrat. A kde lépe ji načerpat, než z vlastní základní fyzické kondice? Tělesná aktivita snižuje stres, depresi i agresivitu, zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje sebevědomí.

1.png

„Kolikrát se mi nechce, jsem utahaná, nejradši bych si jen sedla do kavárny, co mám po cestě do fitka. Ale připomínám si ta pozitiva a malé vítězství cítím už v šatně, když se převlíkám. Potom už jde všechno samo a ten pocit po cvičení? K nezaplacení.Čas, kdy mám zajištěné hlídání a můžu být pár hodin sama, příjemně zužitkuju,“ říká maminka Karolína.

Není tajemstvím, že tělesný pohyb má kladný vliv na zdraví po všech stránkách a redukce váhy či formování postavy jsou jen třešinkou na dortu. Tím nejdůležitějším pro každou maminku je schopnost vyrovnat se se stresem a psychická pohoda. A obojího lze dosáhnout právě pravidelnou fyzickou aktivitou.

„Samozřejmě, s ročním dítětem to není jen tak. Ale mám 2 krát týdně domluvenou hlídačku na 3 hodiny dopoledne. Stihnu cvičení, nákup, kosmetiku nebo něco vyřídit. Že přijde hlídačka, mě právě vždycky donutí, i když bych kolikrát zůstala doma v županu,“ doplňuje Karolína se smíchem.

3.jpg

Rodiče na rodičovské „dovolené“ často vedou velký boj s časem a rodinným managementem. Děti jsou s trochou nadsázky šéfové, ale chod domácnosti a časový program celé rodiny řeší rodiče. „Před a i v průběhu těhotenství jsem byla zvyklá na pravidelné cvičení. V dospívání jsem měla problémy s nadváhou, tak si musím dávat pozor, abych se dostatečně hýbala. Po porodu jsem se bála, jak to půjde s miminkem skloubit. Nakonec jsem si našla přes aplikaci Babysitting.today bezvadnou pomocnici – hlídačku – která chodí do centra se mnou a hlídá mi dceru, když mám lekci pilates. Mám tak malou pod dohledem, ale můžu se tu hodinu a půl věnovat jenom sobě.  Funguje nám to takhle hezky a myslím, že jsme všichni spokojení.“

Aplikace Babysitting.today je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě PlayAppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

„Být mámou je skvělé, ale někdy jsem totálně vyřízená“ patří do témat
 • Katka 22.01.2018 11:01:24

  No naprosto souhlasím, někdy si fakt připadám jak kdyby mi bylo asi 200 let :-D. Pracuji po večerech k tomu domácnost a děti, velmi často mám u sebe doma i děti mých kamarádek, protože ony mají složitou práci. A pak když potřebuji pohlídat já, tak ony nemohou protože toho fakt mají snad ještě více než já. A vzhledem k tomu, že já mám tu práci po večerech a víkendech, řeším hlídání často, někdy pomůže babička, ale co když jí není dobře, pak kamarádky, ale tam to nejde vždy. Tato aplikace je poměrně rychlá a přehledná, komentáře jsou výstižné, já ji mohu jen doporučit.

  • Re: Bára 23.01.2018 14:05:31

   Jak kdybych se Katko viděla, občas je to u nás jak v MŠ, ale když potřebuju já, tak jsou všichni buď pryč nebo děsně zaneprázdnění :-D.

 • Bára 23.01.2018 14:02:18

  Přesně! Šťastná máma = šťastné dítě = šťastná celá rodina... Trvalo mi dítě a půl, než mi to docvaklo... Když jsem šla běhat (o fitku jsem si nechala zdát), jedno dítě do kočárku, druhé na kole přede mnou... Pak jsou ale věci, který prostě s dětma nemůžu nebo po zkušenosti nechci absolvovat. Se starší jsem šla ke kadeřnici, prý "jdu se podívat na zahradu na pejska", no a šupajdila dovnitř do baráku, protože jí strašně zajímalo, jak to tam vypadá... Myslela jsem, že se propadnu studem... A pak třeba na gyndu... Doktora mám 20 km od místa bydliště a vždycky si bral dovolenou táta a pak to chybělo. Tleskám za tenhle nápad. Propojila jsem se takhle s hlídačkou z jiného města, zavolaly jsme si přes aplikaci a vyjasnily představy.


Vztahy v rodině patří do témat

Adresář

Vztahy v rodině ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Vztahy v rodině

Píšeme jinde
 • Hurá do lesa na houby

  Hurá do lesa na houby

  Ke konci prázdnin, kdy už se děti začínají těšit na školu, se naše lesy opět plní houbaři. Začíná podzimní sezóna plná hřibů, bedlí i babek. Chopte se košíku a zkuste své štěstí.

 • Cuketa na talíři - recepty, které musíte vyzkoušet!

  Cuketa na talíři - recepty, které musíte vyzkoušet!

  Cuketa - velmi tvárná a zdravá zelenina, která se dá připravit na tisíce způsobů a dokáže zpestřit každý jídelníček. Její sezóna právě vrcholí, proto vám přinášíme tipy na ty nejlepší cuketové pokrmy.Zdravě.cz na Facebooku